Týpí

Tábořiště se nachází na louce obklopené zalesněnými stráněmi v těsné blízkosti řeky. Všechny stavby jsou sezonní plátěné, není zde žádná zděná budova. K dispozici budeme mít indiánská týpí, zastřešenou jídelnu, polní kuchyni, indiánskou saunu a suché záchody. Je to romantické místo odříznuté od vymožeností civilizace, pojďte si to s námi užít bez elektřiny, světelného smogu a digitálních šumů. Mobilní signál zde v omezené míře je.

Každá rodina bude mít pro sebe jedno indiánské týpí. Budete mít možnost vyzkoušet si, že týpí je opravdové pohodlné obydlí, ve kterém žili prérijní indiáni po generace. Prožívali v něm parná léta i zimy se sněhem, rodily se zde děti. V týpí je možné rozdělat oheň a věřte, že chvíle, kdy usínáte a hledíte do plamenů, bude nezapomenutelným zážitkem nejenom pro vaše děti, ale i pro vás. Pokud chcete v týpí topit, připravíte si vždy během dne trochu dřeva. Tábořiště je dobře vybaveno nářadím (sekery, pily). Lidem dřevorubecky nezdatným rádi pomůžeme. Týpí jsou vybavena nízkými dřevěnými lůžky s molitanovými matracemi, na které budete potřebovat vlastní karimatku, prostěradlo či deku. Nezapomeňte samozřejmě na spacák.

Umývat se chodíme do řeky, k dispozici je i polní vojenská sprcha (ve které je potřeba si zatopit a ohřát vodu). Jistě také vyzkoušíte indiánskou potní chýši, v níž zakusíte očistu těla i ducha. K mytí zubů je vždy k dispozici pitná voda.

Záchody jsou suché, klasické kadibudky na okraji lesa kousek od tábora 😊, pro nejmenší děti vezměte raději nočník.

Vaří se v polní kuchyni (viz Strava). Budete potřebovat vlastní jídelní nádobí (ešus, miska nebo talíř, příbor, hrnek), jinak je kuchyně nádobím vybavena. Pokud máte malé dítě, které se nebude stravovat s námi dohromady, je možné v kuchyni na plynovém vařiči ohřát dětskou stravu. Mějte však na paměti, že tábor není vybaven ledničkou. Jako přírodní ledničku využíváme řeku.

Jako na každé táboření si s sebou vezměte cestovní lékárničku s tím, co běžně potřebujete. Tábor je jinak vybaven kvalitní větší lékárničkou i zkušenými zdravotníky.

Tábořiště se nachází v přírodním parku Oderské vrchy, kam auta vjíždějí pouze na povolení. Proto je nutné zaparkovat na neplaceném parkovišti, které je od tábořiště vzdáleno cca 3 km. Věci si na tábořiště přivezete autem a to poté odvezete zaparkovat. Stejně to bude probíhat při odjezdu. Je možné přijet i vlakem, v tom případě vás můžeme odvézt z vlakové zastávky Heřmánky až na tábořiště a na konci pobytu zase zpět. Máme vyřízené povolení pro vjezd jednoho auta, které bude zásobovat tábořiště vodou a potravinami. V naléhavých případech ho bude možno použít i jinak (doprava k lékaři).