Tým

Gábina

Jsem máma tří dětí - teď už všech školáků. Mám ráda přírodu, turistiku, tvoření z hlíny, vlny a přírodních materiálů, lašský folklor a čtení. Pod hlavičkou hnutí Brontosaurus jsem jezdila i organizovala akce i tábory zaměřené na ochranu přírody či památek, později jsme spolu s Petrou a s dalšími kamarády založili organizaci na podporu dětí vyrůstajících v ústavních zařízeních na Ukrajině a organizovali pobyty českých dobrovolníků v dětském domově ve Vilšanech na Zakarpatí. Profesně jsem jako psycholožka pracovala několik let v Pedagogicko-psychologické poradně, poté v Poradně pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy a v Rodinné poradně. V současné době provozuji soukromou psychologickou praxi ve Frýdku-Místku (www.kahankova.cz). Pracuji také v Poradenském centru ve Frýdlantu nad Ostravicí a jako psycholog pro středisko Náhradní rodinné péče v Ostravě. Věřím, že změna k lepšímu je vždy možná, jakkoli se situace může jevit obtížná či neřešitelná. V práci mě nejvíce baví objevovat, podporovat a rozšiřovat zejména to, co se klientům daří, co funguje a v čem jsou jedineční. Na Týdnu JINAK vám společně s Petrou nabídneme přednášky, povídání nebo diskuse na témata týkající se výchovy, vzdělávání, podpory partnerství a rodičovství, budu vám v případě vašeho zájmu k dispozici také v individuálních či párových konzultacích.

Petra

Vystudovala jsem psychologii na Masarykově univerzitě v Brně. Jako psycholog pracuji s dětmi a rodinami. Už dvanáct let působím na základní škole na pozici školního psychologa a mám soukromou praxi (www.chytilova-psycholog.cz). V poslední době se věnuj také pěstounským rodinám. Oblíbila jsem si terapeutický přístup zaměřený na řešení, snažím se klientům pomoci k tomu, aby dosáhli pozitivních změn ve svém životě. S manželem máme čtyři děti, psa, dva kocoury a stádo ovcí. Ve volném čase ráda čtu nebo chodím po horách. Od dětských let jsem aktivní skautka a mnoho let jsem vedla děti ve skautském oddíle. Zajímám se o alternativní směry v pedagogice, zejména (ale nejen) o montessori pedagogiku. Na Týdnu Jinak vám společně s Gábinou nabídnu povídání na různá témata. V případě vašeho zájmu budu k dispozici pro individuální konzultace v oblasti výchovy a vzdělávání dětí.

Deny

Jsem máma dvou kluků, jednoho věčně hladového a milujícího sladké a druhého vybíravého a často nespokojeného. Rozhodla jsem se, že tohle východisko mi nesmí zabránit prosazovat doma zdravou stravu a lokální potraviny. Na táboře musí člověk trochu slevit ze svých ideálů, když nemá k dispozici ani ledničku, ani zahrádku, ale věřím, že vám i vašim dětem bude u nás chutnat. Uprostřed týdne chystáme malé gastronomické dobrodružství s otevřeným koncem. O vaření na táboře plném hladových kluků jsem se poprvé starala jako šestnáctiletá, nicméně nejsem profesionální kuchařka, během roku pracuju jako překladatelka a redaktorka na volné noze. Proto s sebou budu mít i seznam kvalitních knížek pro děti a dospělé a leccos ke čtení můžu zapůjčit přímo na místě. Rozpustnou kávu u mě v kuchyni nenajdete, ale jinak ráda nabídnu ke čtenářským konzultacím hrnek čaje či té pravé zrnkové.

Míťa

Je mi 19 let. Pět let vedu děti ve skautu. Jsem zvyklý pobývat s dětmi v přírodě a vymýšlet pro ně zábavný program. Studuji gymnázium. Myslím si, že mám u dětí autoritu. Rád hraji na kytaru, maluji, cestuji, chodím na túry po horách. Pokud budou vaše děti chtít, můžeme spolu hrát dobrodružné hry v lese, věnovat se umění, nebo je naučím základy hry na kytaru.


Anna

Je mi 16 let. Aktivně se starám o děti, jako skautská vedoucí. Do skautu chodím již desátým rokem a dva roky se aktivně zapojuji do vedení mladších i starších dětí. Mám dva mladší sourozence, takže hlídání maličkých dětí pro mě není problém. Strávila jsem měsíc v zahraničí jako chůva. Ráda zpívám, čtu, skautuji. Zajímám se o přírodu a její ochranu.

Miloš

Jsem otec čtyř dětí, sám takřka odkojený oddílem. Aktivně jsem vedl více než dvacet skautských a indiánských táborů. Budu zásobovat tábor, pomohu při přípravě dřeva, rozdělávání ohně, prostě se vším, co bude třeba. Živím se jako soukromý ekozemědělec a kovář (fler.cz/saman-spalovsky).