Časté otázky

Jak staré děti se mohou týdne Jinak zúčastnit?

To záleží na vás rodičích, pokud máte velmi malé děti, pročtěte si pozorně celý náš web (zejména sekci Týpí). Pro nejmenší děti doporučujeme vzít s sebou cestovní postýlku a/nebo kočárek. Také šátek na nošení či nosítko bude užitečné. Dětskou stravu je možné ohřát v kuchyni, počítejte však s tím, že tábor není vybaven ledničkou. Máme osobní zkušenosti, že takovýto pobyt v týpí zvládnou i velmi malé děti. Členové našeho týmu Anna a Míťa jsou schopní pohlídat krátkodobě děti jakéhokoliv věku.

Mohu se s dětmi zúčastnit sám/sama bez partnera?

Velmi doporučujeme, aby se týdnu Jinak zúčastnila celá rodina. S účastí celé rodiny máme ty nejlepší zkušenosti. Našim záměrem je, aby toho rodina prožila co nejvíce spolu, užila si, odpočívala, aby tvořila něco zajímavého dohromady, aby se všichni v rodině mohli poznat i jinak než v běžném životě (ať už při aktivitách námi organizovaných, nebo prostě při samotném táboření ­- při shánění dřeva na oheň, při topení v týpí i při průtrži mračen). Je naší opakovanou zkušeností, že ať volíte jakýkoli výchovný styl, alternativní či tradičnější, je vždy pro harmonický vývoj dětí nesmírně důležitý pevný partnerský vztah rodičů a dobrý vztah dětí s tátou a mámou. Právě proto doporučujeme účast celým rodinám. Jiná je samozřejmě situace, kdy druhý partner v rodině není přítomen, nebo opravdu přijet nemůže. V případě, že zvažujete účast sami s dětmi bez partnera/partnerky, kontaktujte nás prosím.

Naše dítě má nějaký handicap. Je pro nás pobyt vhodný?

V zásadě ano. Je však důležitá domluva předem, tak abychom mohli zvážit všechny potřeby vašeho dítěte a dohodnout se spolu s vámi, jak mu pobyt uzpůsobit. Kontaktujte nás pro osobní konzultaci tohoto tématu.

Můžeme si vzít psa?

Přestože máme zvířata rádi a mnozí z nás je chovají, na týden Jinak prosím psa neberte. Předejdeme tak kolizím v případě, že by pejsků bylo více. Také některé menší děti se psů bojí.

Může se v prostoru tábořiště kouřit?

Vzhledem k přítomnosti nekuřáků a zejména dětí ne. Prosíme kuřáky, aby odcházeli kouřit mimo tábor.

Máte otázku, na kterou jste zde nenašli odpověď?

Napište nám na gabriela@kahankova.cz